Hatay Reyhanlı Ziyaret ve Yardımlaşması

Ayrım gözetmeksizin tüm muhtaçların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına imkân nispetince katkıda bulunmak” misyonuyla hareket eden Hayra Davet Vakfı Gönüllüleri Ramazan-ı Şerif faaliyetleri kapsamında Hatay Reyhanlı’da kapsamlı bir ziyaret ve yardımlaşma organizasyonu gerçekleştirdi.

Cuma Cumartesi Pazar 3 gün Hatay Reyhanlıda idik. Yaklaşık 2000 koli gıda paketi dağıtırken zekatlar elden nakit dağıtıldı. Yetim ve dulları, gerek yetimhaneler de gerek kendi kaldıkları derme çatma yerlerde ziyaret ettik. Ayrıca gaziler, sakatlar ve çok sayıda zor durumda yaşayan başta mülteciler olmak üzere insanlara yardımlarınızı, zekat ve fitrelerinizi ulaştırdık. Akşamında da yetimlerle iftar yaptık.Yetimlerin ve öksüzlerin başlarının okşandığı, hastaların moral ve motivasyon için ziyaret edildiği, gariplerin gönüllerinin alındığı çalışmada hayırseverlerden toplanan yardımlar Ramazan Kumanyası, nakdi yardim ve oyuncak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Bu hayra muvaffak kılan Cenab-ı Allah’a hamd ü senalar eder, hayrımızın kabulünü niyaz ederiz. Hayra davetimize icabet ederek iyiliği bereketlendiren bütün hayırseverlere ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Nice hayırlarda ve güzelliklerde buluşmak niyazıyla…